Контакти
Останні новини:
Декілька простих правил, які треба знати обираючи дверний доводчик.
Всім доводилось мати справу з дверним доводчиком, адже цей пристрій став невід’ємним для будь якого офісу в новій будівлі та багатьох місцях в місті. Він дозволяє плавно та безшумно закритися дверям, зберігаючи при цьому прохолоду літом та тепло взимку. Завдяки таким своїм якостям як безшумність та безвідмовність (середня кількість спрацьовувань для більшості механізмів становить 500 тисяч) вони стали такими необхідними для повсякденного життя.
Розглянемо будову та принцип роботи. Вони бувають: гідромеханічнимі (це найбільш поширені та прості), гідроелектричні та електромагнітні. Останні два типи використовуються при потребі блокування полум’я та диму та недопущенню поширення пожежі. Вони відрізняються більшою силою закриття та надійністю своєї роботи, але це робить їх дорожчими.
В основі покладено принцип пружини, яка знаходиться в металевому корпусі та постійно перебуває в спеціальному маслі. При відкритті дверей пружина стискається та пересуває поршень, а масло надходить в простір, який вивільнив поршень. Масло протікає по спеціальним каналам. Завдяки системі масляних каналів можливе регулювання швидкості закриття та сили підведення в зачинене положення, що дозволяє дверям самим захлопнутись.
По місцю встановлення доводчики розподіляються на верхні та нижні. Знизу встановлюють на двері, які відкриваються в обидва боки (як на себе так і від себе). При цьому механізм може бути прихованим підлогу, але це має бути передбачене при проектуванні.
Для тих хто не задоволений коліном важеля, яке стирчить над дверима є моделі з ковзним важелем. Це дозволяє придати більш естетичного вигляду своєму офісу та водночас насолоджуватись всіма благами техніки.
Встановлювати їх можна на самі двері, або на коробку. Обираючи, необхідно знати розмір, вагу та тип дверей, на які його треба встановити. Для полегшення вибору краще скористатись міжнародним стандартом EN 1154. За допомогою цього стандарту визначається клас доводчика. Всього існує 7 класів. При цьому вироби 1 класу (EN1) – використовується для легких та вузьких дверей (до 20кг та 750мм завширшки), а 7 класу (EN7) – для важких та широких (160кг та 1600мм). Для зовнішніх та внутрішніх міжкімнатних беруться вироби середніх (EN3 - EN5) класів.
В кожного механізму, як за правило, є 2 основних параметри, які слід налаштувати при встановленні. Це сила та швидкість закриття. Якщо силу закриття можна вибрати при обиранні виробу, згідно його класу, то швидкість треба налаштовувати. Це робиться для того, щоб двері не були довгий час відкриті. Також можна налаштувати момент дохлопування. Це приблизно 7-15° до повного закриття. Якщо налаштовано все вірно, то двері самі пришвидшуються та надійно зачиняються.
На деяких сучасних доводчиках є функція Hold-open (залишати у відчиненому положенні). Вона дозволяє дверям залишатись відчиненими без створень перешкод (підставляння палки, цегли, т.п.). Так само часто зустрічається опція, яка дозволяє відрегулювати максимальний кут відчинення. Це дуже добре для зовнішніх дверей, які може різко відкрити поривом вітру та зламати доводчик або пошкодити їх об стіну.
При виборі зовнішнього кольору механізму проблем на з’являється, адже виробники дають величезний вибір кольорів, що дозволяє задовольнити найвибагливішого покупця.