Контакти

city-icon

097 968-04-10

  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Як взломати домофон?

Взлом домофонів

Мабуть дивно бачити в інтернет магазині домофонів статтю на таку тему але створена вона саме для монтажних організацій, щоб пояснити наскільки надійною є така система безпеки і як захистити об’єкт від спроб незаконного проникнення. В інтернеті є величезна кількість інформації цієї тематики і люди шукають її навіть частіше ніж інструкції як відремонтувати домофон :).

Ну що ж, давайте розглянемо основні методи як можна зайти в під’їзд не маючи ключа. Звичайно, за приклад братимемо об’єкти на яких встановлено обладнання фірми Vizit.

Як відкрити домофон кодом?

Більшість людей вірять що любий домофон можна відкрити універсальним кодом. Частково вони праві. Справа в тому що у всіх під’їздних системах дійсно встановлений універсальний код відчинення дверей і по замовчуванню він увімкнений! Він не є секретним і вказаний у всіх інструкціях та часто вказується в інтернеті. Цей код #4230 підходить для всіх сучасних типів обладнання, це 300 та 400 серія домофонів Візит. У більш старих версіях, наприклад блоків виклику SM100, N100 та інших - #423. Але ці коди можна легко змінити або й повністю вимкнути за допомогою системних та сервісних налаштувань. Ось відео з одного під’їзду де спочатку він включений, а згодом вимкнений.

 

Як бачимо, у випадку коли код вимкнено то ще до введення останньої цифри звучить сигнал тривоги. Також існують так звані – індивідуальні коди відчинення дверей. Їх може бути декілька, для кожної квартири свій. Вводиться він наступним чином – номер квартири_ #_3 цифри коду. Наприклад 8#123. Його можуть змінювати самі мешканці квартир не використовуючи системні та сервісні налаштування та не втручаючись у роботу самої системи, цей спосіб описаний в інструкції до блоку керування, на ньому зациклюватись не будемо. Але й ці індивідуальні коди легко можна відімкнути.

Також часто згадується можливість включити ці коди ввійшовши в налаштування. Для цього потрібно знати який код системних та сервісних налаштувань встановила монтажна організація. Стандартно це – 1234. Таким чином щоб включити загальний код потрібно натиснути наступну комбінацію: #999 _2 _1234(стандартний системний код) _ 1_1. На місці знаків «_» звучать звукові сигнали. Тепер стандартний код #4230 працюватиме. Також можна його ввімкнути навіть якщо монтажна організація змінила коди налаштування. Але для цього потрібно втрутитись в роботу блоку керування який знаходиться всередині під’їзду, тобто не можливо якщо ми знаходимось на вулиці і не можемо ввійти. Можна підвести підсумки такого задуму – відчинити двері з домофоном за допомогою коду можливо лише якщо в монтажній організації працюють не кваліфіковані працівники. У випадку якщо все зроблено правильно – це не можливо!

Універсальні домофонні ключі

Також дуже заїжджена тема. Справа в тому що створення такого ключа неможливе, адже домофон відчиняє двері лише тим ключам які прописані у нього в пам’яті. Жодних універсальних ключів там не прописано, навіть для спецслужб – міліції, пожежників та медиків. Але кожен з нас не одноразово бачив такі відео:

Як тоді це можливо? Справа в тому що кожен ключ має статичний код який може бути прописаний у безліч домофонів, хоч всі. Але хто це буде робити? Кожна монтажна організація програмує декілька ключів у кожен домофон. Це робиться для зручності обслуговування, щоб не приходилось кожного разу просити мешканців відчинити двері. Відповідно хтось може якимось чином отримати такий ключ і використовувати у своїх цілях, наприклад – продавати. Це і відбувається як видно на відео. Саме тому універсальних ключів, як правило, продають декілька бо кожна монтажна організація створює свій «універсальний ключ» для своїх об’єктів. Коли такі ключі продаються то продавці зазначають що не всі 100% під’їздів вони можуть відкрити та й не у кожному місті працюватимуть. Тому і в цьому випадку якщо фірма працюватиме якісно то ніхто не зможе створити такий ключ. У даному випадку нічого страшного не сталось, монтажним організаціям потрібно просто видалити з пам'яті домофону ці ключі.

Інші методи

Є й простіші способи які часто радять, наприклад – силою відчинити двері. Електромагнітні замки, які зараз найчастіше використовуються в домофонних системах, утримують двері з силою 240-400кг. Тому якщо ви не Геркулес, а замок встановлений вірно то з цього нічого не вийде :). У правильному монтажі мається на увазі повне приставання пластини до робочої частини магніту. Також бажано розміщувати його на рівні дверної ручки, яка має бути такої форми щоб за неї не могли вчепитись декілька людей.

Бувають і зовсім абсурдні речі – обезструмити весь під’їзд! За думкою авторів ідеї це можна зробити розбивши лампочку яка світить перед дверима і відповідно привести до короткого замикання електромережі. Єдине чого можна таким чином добитися – травма. Двері у більшості випадків не відчиняться бо спрацює захист цієї частини електромережі, а домофон може бути з’єднаним з іншою частиною. Та й замок може бути електромеханічним, тобто без напруги залишитись зачиненим. Використання електрошокеру також не дасть бажаного результату. У всіх блоках виклику встановлений захист від дії такого пристрою.

Тому порада монтажним організаціям очевидна – завжди змінюйте паролі для налаштувань, вимикайте коди доступу, навіть якщо мешканці просять їх залишити. З часом його знатимуть всі навколишні будинки або й на стіні перед під’їздом його напишуть :). Не передавайте постороннім людям ваші ключі доступу. І саме головне – завжди якісно виконуйте вашу роботу, це головний секрет як вберегти об’єкти від небажаних гостей.