Контакти

city-icon

097 968-04-10

  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Домофон для людей з вадами слуху

домофон для глухихДомофон створює деякі незручності для людей з вадами слуху адже вони не можуть почути дзвінка аудіо трубки. Дещо спрощує ситуацію використання відеодомофону проте це не є панацеєю адже людина не може постійно спостерігати на екран цього пристрою. На жаль виробники систем контролю доступу досі не вирішили це питання, тому приходиться брати в руки паяльник...

 Особи які не можуть чути звуку домофону аналогічно не чують дверного дзвінка, саме тому часто в таких квартирах присутня не звукова, а світлова сигналізація - в кожній квартирі спрацьовують електричні лампи які дають зрозуміти мешканцям, що хтось натиснув на кнопку дверного дзвінка.

Чому б не використати вже існуюче рішення? Для цього потрібно виготовити дуже простий пристрій: 

схема домофону для глухих

Він працює наступним чином - контакти LN+ та  LN- під'єднуються паралельно переговорному аудіо чи відео пристрою, при цьому ніяк не перешкоджаючи його роботі. Під час дзвінка домофону на оптопарі МОС3041 з'являється необхідна напруга для роботи наступних радіо елементів. Вся суть роботи цього комутатора зводиться до простого перемикання кола електричної лампи та мережі 220В. Людина яка бачить цей світловий сигнал може підійти до переговорного пристрою і відчинити відвідувачу вхідні, під'їзні двері. Звісно, краще якщо це буде все таки відеодомофон і можна буде побачити обличчя відвідувача. Тобто це такий собі електричний вмикач лампочки, є дзвінок домофону - мигають лампочки в кімнатах. Якщо в кімнатах немає таких спеціальних лампочок то встановити декілька не складно, головне щоб всі вони були підключені паралельно і сумарною потужністю не більше 500Вт хоча збільшити можливості цього пристрою не важко.

Нехай це дещо примітивне рішення але воно просте та дуже доступне, компоненти такого комутатора коштують порядку 10 гривень.